A A Email Print Share

2002-2003 Greek Award Winners


Congratulations to all chapters who earned awards at the Greek Awards Ceremony in April 2003. They are:

AWARD

WINNER

President's Cup - Chapter of the Year - Fraternity Sigma Tau Gamma
President's Cup - Chapter of the Year - Sorority Alpha Gamma Delta
Outstanding Community Service - Fraternity Sigma Tau Gamma
Outstanding Community Service - Sorority Gamma Phi Beta
Most Improved Chapter Award- Fraternity Kappa Sigma Phi
Most Improved Chapter Award - Sorority Alpha Sigma Tau
Order of Omega Outstanding Academic Achievement - Fraternity Kappa Sigma Phi
Order of Omega Outstanding Academic Achievement - Sorority Alpha Gamma Delta
IFC All Sports Trophy Sigma Tau Gamma
Order of Omega Outstanding Greek Award Phil Brenckle, Brother Sigma Tau Gamma
Outstanding President of the Year - Fraternity Phil Brenckle, Sigma Tau Gamma

Outstanding President of the Year - Sorority

Jessica Adams, Zeta Tau Alpha

Outstanding Chapter Advisor of the Year Dr. Michael Cahill, Alpha Phi Delta
Best Risk Management Program - Fraternity Sigma Nu
Best Risk Management Program - Sorority Alpha Sigma Tau
Outstanding Chapter Officer of the Year - Fraternity Jacob Becker, Brother Delta Chi

Outstanding Chapter Officer of the Year - Sorority

Lindsay Shnur, Sister Alpha Gamma Delta

Order of Omega Most Improved Chapter Scholarship - Sorority Alpha Sigma Tau
Greek Man of the Year Erik Tomalis, Brother Sigma Nu
Greek Woman of the Year Crystal Piper, Sister Alpha Phi
Outstanding Recruitment Program - Fraternity Sigma Tau Gamma
Outstanding Recruitment Program - Sorority Alpha Gamma Delta
IFC Outstanding Athlete Award Michael Whitaker, Brother Sigma Tau Gamma
Outstanding New Member Program - Fraternity Delta Chi
Outstanding New Member Program - Sorority Alpha Gamma Delta
Greek God - Greek Week Jonathan Denk, Brother Alpha Tau Omega

Greek Goddess - Greek Week

Adrienne DeHass, Sister Alpha Gamma Delta

Greek Week - 3rd Place - Sorority Erin Moran, Sister Alpha Phi
Greek Week - 3rd Place - Fraternity Josh Taylor, Brother Gamma Phi
Greek Week - 2nd Place - Sorority Lyndsay Sabol, Sister Sigma Lambda Phi
Greek Week - 2nd Place - Fraternity Mike Gunipero, Brother Sigma Nu
Greek Week - 1st Place - Sorority Elise Stanko, Sister Alpha Gamma Delta
Greek Week - 1st Place - Fraternity Fraternity Tom Harrington, Brother Delta Chi